Zwroty podatków, rozliczenia z Holandii

Odzyskaj podatek z Niemiec

Tax
Tax
6 sierpnia 201917 sierpnia 2019

Niemcy to jeden z najbardziej popularnych krajów, gdzie wyjeżdżają Polacy w celach zarobkowych. Wybieramy ten kraj, ponieważ znajduje się w niedalekiej odległości, a język niemiecki nie należy do zbytnio trudnych. Nie możemy zapomnieć też o tym, że pensja w Niemczech jest zdecydowanie większa niż w Polsce. Wiele osób zadaje sobie pytanie, jak odzyskać podatek z Niemiec.

Nieograniczone rozliczenie podatkowe

Jak odzyskać podatek z Niemiec to pytanie, które nurtuje wiele osób pracujących na terenie tego kraju. Nieograniczone rozliczenie podatkowe dotyczy pracowników, którzy przepracowali co najmniej 183 dni na terenie Niemiec. Taka sytuacja sprawia, że możemy liczyć na wiele udogodnień, do których można zaliczyć między innymi ulgi związane z kosztami utrzymania lub dojazdami do pracy. Wystarczy jedynie zbierać potrzebne faktury oraz paragony.

O tym pamiętaj przy zwrocie podatku

Pamiętajmy, że w Niemczech rok podatkowy jest zgodny z rokiem kalendarzowym. To bardzo ważne, ponieważ dokumenty potrzebne do rozliczenia podatkowego trzeba składać do końca maja roku następnego po zakończonym roku podatkowym. W sytuacji, gdy tego nie dokonamy, urząd skarbowy położony na terenie Niemiec, wyznaczy kolejną datę złożenia dokumentów potrzebnych do zwrotu podatku z Niemiec. Nie można ignorować wszelkiej korespondencji od urzędu, ponieważ niedotrzymanie terminu wiąże się z karą finansową.
Zastanawiając się nad tym, jak odzyskać podatek z Niemiec koniecznie zapoznajmy się z wszelkimi potrzebnymi informacjami oraz przepisami prawa.

PodatkiPoradyZwrot podatku