Zwroty podatków, rozliczenia z Holandii

Odzyskanie podatku z zagranicy – kto może na niego liczyć?

Tax
Tax
22 czerwca 201917 sierpnia 2019

Odzyskanie podatku z zagranicy to proces, który jest możliwy dla każdej osoby, która w zeszłym roku pracowała za granicą. Trzeba pamiętać o tym, że musimy rozliczyć się również z zagranicznym urzędem skarbowy. Wielkość zwrotu podatku może sięgać naprawdę wysokich kwot.

Kto może liczyć na zwrot podatku?

Odzyskanie podatku z zagranicy należy się każdej osobie, która pracowała legalnie na terenie obcego kraju. Wysokość zwrotu zależy od wielkości uzyskanego dochodu oraz podatku, który został pobrany od pracodawcy. Całą procedurę zwrotu podatku należy rozpocząć od przygotowania odpowiednich dokumentów. W większości krajów przydadzą się okresowe rozliczenia, które zostają nam wydane wraz z wynagrodzeniem przez pracodawcę. Możemy tam znaleźć informacje o tym, ile wynosi wynagrodzenie podstawowe oraz kwota zaliczki na podatek. Obowiązkiem pracodawcy jest wydanie nam karty podatkowej, nawet w sytuacji, gdy zakończyliśmy pracę za granicą i wróciliśmy do Polski.

Okres zwrotu podatku

Posiadanie wszystkich niezbędnych dokumentów sprawi, że nie będziemy mieć problemów ze zwrotem podatku w dość krótkim czasie. Większość krajów pozwala nam ubiegać się o zwrot podatku nawet do 5 lat wstecz. Odzyskanie podatku z zagranicy może stać się dla nas dość znaczącym zastrzykiem gotówki, którą możemy zainwestować.
Odzyskanie podatku z zagranicy to proces, który wymaga od nas zapoznania się z kilkoma zasadami. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, za jaki czas przysługuje nam zwrot podatku.

PodatkiPoradyZwrot podatku