Zwroty podatków, rozliczenia z Holandii

Rozliczenie z zagranicy, czyli o potrzebnej dokumentacji

Tax
Tax
1 lipca 201917 sierpnia 2019

Rozliczenie z zagranicy to bardzo ważny aspekt dla osób, które pracowały za granicą przez dłuższy czas. Niejednokrotnie zwrot podatku stanowi dość duży zastrzyk gotówki dla zagranicznych pracowników. Konieczne jest również jego ujęcie w polskich zeznaniach podatkowych.

Niezbędna dokumentacja

Rozliczenie z zagranicy powinniśmy rozpocząć od zgromadzenia wszelkiej potrzebnej dokumentacji. Tak naprawdę rodzaj dokumentów zależy w dużej mierze od państwa, w którym świadczyliśmy stosunek pracy. Najczęściej będą to dokumenty, które mogą dostarczyć informacji o wysokości o osiąganych przez nas przychodów. Mogą to być dokumenty powierzane nam przez pracodawców wraz z wypłatą wynagrodzenia. Naprawdę mogą nam się również przydać dokumentów, które potwierdzą, że ponoszone są koszty związane z legalnym zatrudnieniem w danym kraju. W tym celu możemy przedstawić umowę najmu mieszkania lub domu, czy bilety z tytułu dojazdu do pracy.

Sytuacja braku dokumentów

Jeżeli nie posiadamy wszystkich niezbędnych dokumentów, powinny wystarczyć ostatnie rozliczenia, gdzie wykazana jest łączna wartość dochodów oraz wielkość zapłaconego podatku. Do tego konieczne będą informacje o adresie oraz danych pracodawcy. Gdy nie jesteśmy w posiadaniu żadnych dokumentów, a jesteśmy pewni, że podatek był płacony, konieczne jest przekazanie, jak największej ilości informacji dotyczących naszego zatrudnienia.

Rozliczenie z zagranicy trzeba zacząć od gromadzenia wszelkiej potrzebnej dokumentacji, a do tego ważne jest również dopilnowanie terminów, kiedy składa się określone wnioski i formularze.

PITPodatki