Zwroty podatków, rozliczenia z Holandii

Sposoby na zwrot podatku z Niemiec

Tax
Tax
10 lipca 201917 sierpnia 2019

Obecnie do bardzo popularnych zawodów należą między innymi budowlańcy, elektrycy, hotelarze czy opiekunowie osób starszych, szczególnie w takich krajach jak Niemcy. Podatek zwrot wymaga od nas znajomości kilku przepisów oraz posiadania określonych dokumentów.

Potrzebna dokumentacja

Staranie się o zwrot podatku ważne jest, aby rozpocząć je od zgromadzenia wszelkich potrzebnych dokumentów. Zdecydowanie potrzebna nam będzie Lohnsteuerbescheinigung, a to nic innego jak karta podatkowa, która informuje nas o zarobku osiągniętym od jednego pracodawcy. Jednak istnieje możliwość zastąpienia jej odcinkami z wypłat za ostatni miesiąc pracy. Niezbędna będzie też kopia paszportu lub dowodu osobistego. Konieczne będzie również zaświadczenie EOG podbite przez polski urząd skarbowy. Niemiecki urząd skarbowy będzie wymagał od nas wypełnienia odpowiednich formularzy. Będziemy mieli również obowiązek przedstawienia dokumentów, które potwierdzą, że ponoszone są koszty związane z legalnym zatrudnieniem w Niemczech. W tym celu możemy przedstawić umowę najmu mieszkania czy bilety z tytułu dojazdu do pracy.

Czas oczekiwania na decyzję

W krajach takich, jak Niemcy podatek zwrot po złożeniu potrzebnej dokumentacji nie ma określonego czasu, w ciągu jakiego niemiecki urząd ma obowiązek przedstawić nam decyzję. Najczęściej czas otrzymania zwrotu podatku z Niemiec waha się od 3 do 6 miesięcy od złożenia całej potrzebnej dokumentacji.

Wiele państw stosuje różne formy pomagające w odzyskaniu podatku tak jak i Niemcy. Podatek zwrot wymaga zgromadzenia dużej ilości potrzebnych informacji.

PoradyZwrot podatku