Zwroty podatków, rozliczenia z Holandii

Wpływ zwrotu podatku z zagranicy na roczny PIT

Tax
Tax
3 sierpnia 201917 sierpnia 2019

Niejednokrotnie zdarzają się sytuację, gdy rozliczamy się za granicą i uzyskujemy zwrot nadpłaty. Jednak nie wszyscy wiedzą o tym, że uzyskanie tego zwrotu wymaga od nas ujęcia go w polskim rozliczeniu podatkowym. Konieczne jest traktowanie o, jak przychodu podatkowego w danym roku.

Ujmowanie zwrotu podatku w deklaracji PIT

Zwrot podatku Jelenia Góra powinien być przez nas traktowany jako uzyskany dochód, który trzeba ująć w rocznej deklaracji. Jeżeli otrzymujemy również przychodu z kraju, gdzie jesteśmy zwolnieni z podatku, ta kwota nie jest doliczana do naszych przychodów. Może ona jednak mieć wpływ na wartość stawki podatkowej, która stosowana jest do obliczania wynagrodzenia uzyskanego w kraju. Zwrot podatku Jelenia Góra może mieć znacznie na wysokość stawki podatkowej, która służy do obliczania wysokości podatku przychodów osiąganych w Polsce. Zaletą tego rozwiązania jest to, że nie będzie to w żaden sposób dodatkowe opodatkowanie. Jeżeli wartość przychodów z zagranicy jest opodatkowane w Polsce, to stosuje się metodę proporcjonalnego odliczenia, a kwota naliczana jest do przychodu i ulega dalszemu opodatkowania.

Rok, w którym dokonuje się ujęcia w deklaracji PIT

Naszą datą uzyskania przychodu jest termin, kiedy otrzymamy pieniądze ze zwrotu lub uzyskamy postawienie ich do naszej dyspozycji. Nie spoczywa na nas konieczność korygowania wartości ujmowanych w poprzednich deklaracjach podatkowych. Konieczne jest natomiast ujęcie jej w danym roku podatkowym.

Zwrot podatku Jelenia Góra w niektórych przypadkach powinien być ujmowany w deklaracji PIT. To w naszych obowiązkach leżały zorientowanie się, czy musimy tego dokonać.

PITZwrot podatku