Zwroty podatków, rozliczenia z Holandii

Zwrot podatku Anglia – jak się o niego starać?

Tax
Tax
30 czerwca 201917 sierpnia 2019

Istnieją przypadki, w których mamy możliwość odzyskania całego podatku zapłaconego w Anglii, Walii, Irlandii oraz Szkocji. Zwrot podatku Anglia w najmniej skomplikowanych sprawach trwa średnio dwa miesiące. W sytuacji, gdy konieczne będzie złożenie dodatkowych dokumentów czas może się przedłużyć.

Procedura zwrotu podatku

Zwrot podatku Anglia należy nam się w sytuacji, gdy zapłaciliśmy go zbyt dużo, na przykład, wtedy gdy zakończyliśmy stosunek pracy, zanim została przekroczona kwota wolna od podatku. Możemy się starać o zwrot podatku za okres ostatnich 5 lat, jednak takie możliwości z reguły występują na początku oraz na końcu czynności świadczenia pracy. Jeżeli nie został nam udzielony zwrot podatku, powinniśmy skontaktować się z urzędem, w celu wypełnienia konkretnego formularza. Mamy do wyboru dwa różne formularze, które zalezą od tego, czy nadal świadczymy stosunek pracy na terenie Wielkiej Brytanii. Zwrot podatku Anglia wypłacane nam jest w postaci czeku, który powinien być zrealizowany w polskim lub brytyjskim banku, w którym oczywiście posiadamy konto. W takim wypadku nie ma możliwości przelewania gotówki na konto podatnika z tytułu zwrotu podatku.

Potrzebna dokumentacja

Zwrot podatku Anglia wymaga od nas zgromadzenia odpowiednich dokumentów. W sytuacji, gdy świadczymy prace u jednego pracodawcy i właśnie zakończył się rok podatkowy powinniśmy otrzymać dokument oznaczony P60. Jeżeli natomiast zakończyliśmy już pracę w Wielkiej Brytanii lub u danego pracodawcy należy nam się dokument P45. Z kolei, jeżeli w ciągu danego roku podatkowego świadczyliśmy stosunek pracy u kilku pracodawców powinniśmy zebrać kilka dokumentów P45. Zdecydowanie mogą nam się też przydać tak zwane payslip’y, które są tygodniowymi odcinkami wypłat. Dzięki tej dokumentacji urząd skarbowy stwierdza, czy należy nam się zwrot podatku.

Wbrew pozorom osoby, które pracują na terenie Anglii na etat, nie są zobowiązane rozliczyć się z podatku, dotyczy to tylko osób, które otrzymają imienne wezwanie.

PodatkiZwrot podatku